Mustafa Dolmaz

Hakkımda

Bir bahar sabahı Sivas’ta doğdu. 2009 yılında Sosyal Bilgiler Öğretmenliği programını derece ile tamamladı ve aynı yıl Sosyal Bilgiler Eğitimi alanında yüksek lisans eğitimi almaya başladı. 2012 yılında Prof. Dr. Remzi KILIÇ danışmanlığında yürüttüğü “İlköğretim Sosyal Bilgiler Dersi Tarih Konularının Öğretiminde Aktif Öğrenme Modelleri, Öğrenci ve Öğretmen Görüşleri Doğrultusunda Değerlendirilmesi” konulu tezini tamamlayarak yüksek lisans programından mezun oldu. 2012-2013 eğitim-öğretim yılında İngilizce eğitimi alarak yabancı dil konusundaki yeterliliğini artırdı ve 2013-2014 eğitim-öğretim yılı bahar döneminde Sosyal Bilgiler Eğitimi Doktora programına kayıt yaptırdı. Doktora eğitimi halen devam etmekte…

Sosyal Bilgiler Eğitimi alanında kendini geliştirmeye çalışıyor. Çalışmaktan zevk aldığı başlıklar +sosyal bilgiler eğitimi +tarih eğitimi +aktif öğrenme, +sosyal bilgiler öğretiminde edebi ürünler, +değer öğretimidir.

Kitap okumayı sever ancak boş zamanı çok az olduğundan severek aldığı ve şimdilik sadece düzenli olarak tozunu almayla yetindiği el değmemiş kitaplardan oluşan geniş bir kütüphanesi vardır. Fanatik Galatasaray taraftarıdır. Marka tutkusu yoktur, yakışanı giymeye çalışır. Çok kararlı ve inatçıdır, bir işi kafasına koymuşsa er ya da geç mutlaka yapar.

Bilimsel ve teknolojik çalışmalarını genelde gece yapmaya gayret eder, gündüz ise gezer dolaşır ve uyur. Yani gecesi gündüzü, gündüzü ise gecesi olmuştur adeta. Gecenin sessizliğinde hafif bir buzuki melodisi eşliğinde sabaha kadar yorulmadan çalışabilir. Web tasarım en büyük hobisidir ancak doktora çalışmaları dolayısı ile uzun bir süre ayrı kalacağı kesin. Yüzmeyi sever ve aşağı yukarı düzenli yaptığı tek spordur.

Ahde vefa nedir ? iyi bilir. Affeder ama asla unutmaz, bir köşeye not eder ve gerektiğinde hatırlar. Yapmayı planladığı şeyleri önceden dillendirmek gibi bir huyu yoktur. Günü gelince yapar. Sır tutmayı sevdiğini söyleyebiliriz. Hemen hemen her şeyi kendi kendine yetecek kadar öğrenmeye çalışır.

Şimdilik bu kadarı yeterli sanıyorum. 😉 (23.04.2016 – 04:16)

Yazıya Yapılan Yorumlar

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Sağ tık ve bazı fonksiyonlar kısıtlanmıştır. !!