Dr. Mustafa Dolmaz

Wordde Tablolar ve Şekiller Listesi Oluşturma

Benimde yüksek lisans tezimi hazırlarken bir ara çok aradığım fakat hakkında doğru düzgün açıklama bulamadığım bir konuydu. Wordde aslında tablo ve şekiller listesini oluşturmak çok kolay.  İlk önce hangi şekil yada tabloyu listeye ekleyeceksek onun üzerine tıklamış ve onu seçmiş olmamız gerekiyor. Daha sonra üst menüden ekle-başvuru-resim yazısı sekmelerini sırasıyla seçtikten sonra karşımıza bir kutucuk açılacak. O kutucukta etiket sekmesinin olduğunu göreceksiniz. Eğer şekil ekleyecekseniz etiket kısmından şekli, tablo ekleyecekseniz tabloyu tıklayacaksınız. En üstteki kısma tablo veya şeklin açıklamasını yazdıktan sonra etiketin üstte mi yoksa tablo-şeklin altında mı çıkacağınızı seçip tamam diyeceksiniz. Hepsi bu kadar. Daha sonra dizin ve tablolardan listesinizi oluşturabilirsiniz. Kolay gelsin, İyi çalışmalar….

Not: Ekler vs…. listesi oluşturacaksanız etiket seçtiğiniz kısımdan yeni etiket olarak ekler etiketini oluşturun. Daha sonra eklerinizi ekler etiketi ile etiketleyin. tablo oluştururken de ekler için liste oluşturmayı seçin.

7 Comments

 1. hayal

  çok teşekkürler!

  Reply
 2. Kübra

  merhaba dediklerinizi yaptığım halde sürekli ”Tablo Hata! Belgede belirtilen stilde metne rastlanmadı. 1” şeklinde bir ifade çıkıyor. Düzeltmek için ne yapmam gerekir?

  Reply
 3. Mustafa (Post author)

  normalde bu hatayı almamanız gerekir. lütfen işlemleri doğru yaptığınızdan emin olun. yinede aynı hatayı alıyorsanız bu benim karşılaşmadığım bir durum olduğundan yorum yapamıyorum.

  Reply
 4. Serhat

  Resim yazısı ekle kısmına geldiğinizde Numaralandır sekmesine tıklayıp Bölüm başlıklarının üstündeki tik işaretini kaldırın.. sorununuz çözülür..

  Reply
  1. Abdulkadir

   Söylemiş olduğunuz yöntem işe yaramaktadır. Bilgi için teşekkür ederim.

   Reply
  2. ilker CİVİL

   Süper teşekkür ederim günlerdir uğraşıyorum sayenizde çözdüm.

   Reply

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Sağ tık ve bazı fonksiyonlar kısıtlanmıştır.!!! Anlayışınız için tşk ederim.