Dr. Mustafa Dolmaz

Niğde Üniversitesi Öğrencisi Olmak

Hiçbir üniversitede olamayacağı kadar yakın olursunuz Profesörlere ve odalarına gidip birebir konuşma imkanı bulursunuz. Eğitimi kalitelidir ve hocaları son derece anlayışlıdır. Mühendislik fakültesinde projeleri ses getiren çalışkan ve başarılı öğretim üyeleri vardır. Eğitim Fakültesi akademik kadro açısından oldukça zengindir. Derdinizi adam akıllı anlattığınızda halledemeyeceğiniz bir mesele yoktur. Şehrin bir ucundan bir ucuna en fazla 10 dk da ulaşabilirsiniz. Ulaşım sorununuz yoktur. Bayramda, tatillerde geçiş güzergahı üzerindeki Niğde’den hemen hemen her ile kolaylıkla bilet bulabilirsiniz.
Geçme notunun 70 olması sizi korkutmasın. Diğer Üniversitelerde çok zor alınan 70, Niğde Üniversitesi’nde birazcık gayretle kolaylıkla alınabilir. Öğrenci kulüpleri biz mezun olurken yeni yeni çalışmaya ve güzel işler yapmaya başlamıştı. Gerçekten panel,konferans ve seminerlerini severek dinlediğim çok zaman oldu. Güzel isimler gelir . Alanına hakim hocaları üniversitenizde sıklıkla görebilirsiniz.
Bahar şenliklerine oldukça ünlü ve revaçta olan isimler gelir. Çevre illerdeki büyük üniversitelerden otobüsle Niğde Üniversitesi Bahar Şenliklerine gelindiğini görmüştüm. Bu durum beni etkilemişti. Sessiz sedasız bir kampüs yaşamı vardır. Ben hiç kavga-dövüş görmedim 6 yıl okuduğum halde. Eğlenmek istiyorsanız işte orada sınırlı sayıda bir seçeneğiniz var. En fazla canlı müzik. Eğlence amaçlı çok fazla gidilip gezilecek yeri yok.(zaten eğlenmeye değil okumaya gittiğiniz için problem yok). Haricinde Adana, Mersin, Kayseri, Konya gibi büyük illere yakındır, hafta sonu bir araçla gidip gezip gelebilirsiniz. Ancak büyük şehirlerdeki pahalılık Niğde için söz konusu değildir. Her şeyden önce güzel dostluklar kurmak için her türlü imkan ayaklarınızın altındadır.
Ve daha sayamadığım bir çok sebepten dolayı: Niğde Üniversitesi öğrencisi olmak gerçekten de güzel bir duygu. Mezun olunca anlıyor insan. Güle oynaya okuyun ve her gününüzün tadını çıkarmaya bakın. 😉

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Sağ tık ve bazı fonksiyonlar kısıtlanmıştır.!!! Anlayışınız için tşk ederim.