Dr. Mustafa Dolmaz

Tavsiye Edebileceğim Filmler

Öyle filmler vardır ki izlerken harcadığınız zamana bile acırsınız. Filmin sonunda vasat bir film olduğunu anlarsınız ama iş işten geçmiştir. Kimi filmlerde vardır ki her anı sizin için ayrı bi güzeldir. Sürükler, eğlendirir, merak ettirir… Kısacası bir çok duyguyu beraber yaşar kurgusuna hayran kalırsınız.

Çoğu zaman fazla vaktimiz olmaz ve kısa yoldan güzel bir film bulsakta izlesek deriz. Bende sıkı bir film takipçisi olduğum için izlediğim ve tavsiye edilecek kadar güzel filmlerden bu başlık altında kısa özetleri ile bahsedeceğim. İzlediğim filmleri buraya ekleyerek sayfayı güncelleyeceğim.

Kingsman; Gizli Servis: 2014 yapımı bir film. Filmde kurgu, aksiyon, gerilim ne ararsanız var. İzlediğim filmler içerisinde şu ana kadar en beğendiğim film. Kurgusu kesinlikle muhteşem. Film 2 saat 9 dakika. Her anı merakla izlenebilecek bir film. Filmin ana kahramanı ”Eggsy” isimli bir çocuktur. Küçük yaşta asker olan babasını bir görevde yitirir ve ailesi ile yaşamaktadır. Ailesine bu olay sonra bir madalya ve bir telefon numarası bırakılır. Bir defaya mahsus bu numarayı arayarak yardım isteyebilecekleri söylenir. Eggsy bir gün bir olaya karışıp da tutuklanınca bu numarayı arar ve film asıl bundan sonra başlar 🙂 Filmin imdb puanı 7.8.

Kingsman 2 – Altın Çember: Kesinlikle aksiyon devam ediyor 🙂 İmdb puanı 7.2 ve yine güzel film.

Escape Plan: (Kaçış Planı) 2013 Amerikan yapımı aksiyon gerilim türü bir filmdir.  Sylvester Stallone, Arnold Schwarzenegger gibi isimler filme renk katmışlar. Dünyanın en önemli güvenlik uzmanlarından biri olan Ray güvenlik tasarımcısıdır ve hapishanelerin güvenlik açığını kontrol etmektedir. Hatta bir güvenlik kitabıda yazar ve bu kitapta üst düzey korumalı bir hapishane tasarımından bahseder. Filmde kendini bu hapishanede bulur bir anda. Buradan sonra filmi izlemenizi tavsiye ediyorum 🙂 Filmin imdb puanı 6.7

Arınma Gecesi Serisi: Bu film 3 seriden oluşuyor. Serinin son filmi Temmuz 2016’da vizyona girdi. İlk 2 filmi izledim. Özellikle serinin ikinci filmi olan arınma gecesi anarşi en beğendiğim filmler arasında yerini aldı. Filmin konusunu her yıl yılda bir gün bütün suçların serbest olduğu dünyada geçen filmde bir çiftin evlerine giderken yolda kalması ve gecenin başlangıcına denk gelen bu yolda kalış sürecinde ertesi sabaha kadar verdikleri mücadeleyi konu alır. Arınma Gecesi 5.6, Arınma gecesi 2 :6.5 imdb puanına sahip.

Düşmanı Korurken: Bir filmde Denzel Washington varsa o film izlenir felsefesi ile izlediğim ve iyiki de izlemişim dediğim filmdir. 6,8 imdb puanını sonuna kadar hakeden bu filmde gerilim, aksiyon herşey var.

Dünyayı Ölçmek: 2 bilim adamının yollarının kesişimi ve hayatlarını konu alır. Biyografi izlemeye bayılanlar için tavsiye ederim. Alexander Von Humboldt ve ve Carl Friedrich Gauss bu filme konu olan bilim adamlarıdır.

Misafir (The Guest): 6.7 imdb puanı olan ve Amerikan yapımı aksiyon, gerilim, gizem kategorilerine girecek filmde ölen oğullarının asker arkadaşı Peterson Ailesi ile tanışır ve aile tarafından evlerinde konuk edilir. O geldikten sonra başlayan kaza gibi gözüken ölümler filmde gizemi hakim kıran olaylardır. Filmdeki Annie-Anthonio müziğini filmden sonra defalarca dinlemişimdir. Kısacası izlenir.

 Limit Yok – Limitless (2011)

Labirent: Ölümcül Kaçış, Alev Deneyleri 1-2

Ben Kimim ? Who I am? (2014)

Kaçış Yok (No Escape) 2015

Hitman : Agent 42 (2015)

Borsaya Saldırı (Bailout : The Age of Greed)

Changeling (Sahtekar)

Soldaki Son Ev

Uyumsuz 1-2-3

Pay the Ghost (Hayalete Öde)

Marslı

Boy 7

Chappie

Yıldızlararası

The Signal

Lucy

Yarının Sınırında

Elysium

Gerçeğe Çağrı

Yaşam Şifresi

Yasak Bölge 9

Prometheus

Zamana Karşı

Gizemli Adaya Yolculuk

Büyük Hazine Serisi

Geçmişten Gelen

Ölümcül Takip : Survivor

Uyuyana Kadar

Gone Girl (Kayıp Kız)

Gece Vurgunu

Hedefteki Adam

Tetikçi-Tetikçi 2

Adalet (Denzel Washington) (1-2)

Ateşten Kalbe Akıldan Dumana (Lock, Stock and Two Smoking Barrels) Hem Aksiyon Hem Komedi. 1998 yapımı ama bugünkü filmlere taş çıkartır. (Jason Statham varsa o film izlenir.)

Wild Card  (Jason Statham)

Ajan (Jason Statham)

Hummingbird (Crazy Joe) (Jason Statham)

Parker (Jason Statham)

Killer Elite (Jason Statham)

Blitz (Jason Statham)

Tetikci (Jason Statham)

Tetikçi: Yüksek Gerilim (Jason Statham)

Ölüm Yarışı (Jason Statham)

Zaman Sapması (Time Lapse)

Suikast (Jason Statham) (2016 yapımı film)

Ölümcül Oyuncaklar -Kemikler Şehri

Sleepless (2017)

Güvenlik (Security) 2017

Uzaydan Gelen Fırtına (3D)

(Nefesini Tut) Don’t Breathe

Bilgisayar Korsanı (2016)

Tetikçiler (Eliminators) (2016)

Pers Prensi Zamanın Kumları

Tam Gaz (2017)

Tomb Raider (2018)

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Sağ tık ve bazı fonksiyonlar kısıtlanmıştır.!!! Anlayışınız için tşk ederim.