Dr. Mustafa Dolmaz

WordPress Etiketleme Sistemi

WordPress’in hep güzelliklerinden bahsediyoruz çünkü gerçekten çok güzel bir blog sistemi.

Bugün etiket sistemi hakkında iki satır bir şeyler yazmak istedim. Evet hemen hemen her yazılarımızda etiket sistemini kullanıyoruz ve etiket sistemi çok kullanışlı. Peki ne faydası var etiket sisteminin ?

  • Şöyle izah edelim. Diyelim ki bir başlık attık (Günümüzde çağdaş öğretim). Ama konu içerisinde öyle alt başlıklar var ki bunlarda çok önemli ve geri planda kalmasını istemiyoruz. İşte burada wordpress’in etiket sistemi devreye giriyor. Mesela : Çağdaş öğretimin ilkeleri etiketini yukarıda söylediğimiz başlık için kullanıyoruz. Ve google bu etiketide indexliyor.
  • İndexlenen etiket bazen mevcut sayfadan daha fazla ziyaretçi getiriyor bu dikkatimi çekti. Etiket sistemi seo için gerçekten çok etkili.
  • Eğer etiketleri parçalara ayırırsanız bu arama sonuçları açısından olumsuz bir durum bence. Yazı başlığınız yapılandırmacı yaklaşımsa siz etiketinizi yapılandırmacı, yaklaşım diye ikiye bölerseniz bu anlamlı bir bütünü parçalara ayırmak gibi olur ki kelimeler tek başlarına anlamlı bir bütün oluşturmazlar çoğu zaman.
  • Ama etiket sistemini kullanırkende ziyaretçilerimizi yanıltmamaya ve spam etiket kullanmamaya dikkat etmeliyiz. Siz yazınızda çağdaş eğitimden bahsederken gidipte sırf index ve seo için etiket kısmına elma-armut gibi tamamen alakasız etiketler kullanırsanız bu da ne kadar etik olur bilemiyorum.

Sonuçta etiketleme sistemi doğru kullanılırsa gerçekten arama sonuçları için güzel sonuç veriyor.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Sağ tık ve bazı fonksiyonlar kısıtlanmıştır.!!! Anlayışınız için tşk ederim.